Раб на волi.

Политика

Що відчуває громадянин КНДР, дивом і ціною навіть життя потрапляючи в Південну Корею? Прірва між цими країнами. Країна – вічний совок, і країна “розвиненого капіталізму”. У першій – життя раба. У другій – вогні, свобода, бізнес, можливості.

Росіяни начебто не такі закриті від світу “залізною завісою”. І сама Росія пропагує “гостинність” і “я не така”, приїжджайте, не бійтеся. Але чому ж на кожному відео росіянина, який потрапив в Україну – таке здивування? Чому вони настільки дивуються кількості народу на наших вулицях пізно ввечері? Вуличним музикантам? Мітингам і концертам просто посеред вулиць?

Що ж у них все так запущено? Звичайне право українця жити і дихати вільно у себе вдома їх так дивує? Десятки тисяч переглядів – про нічний Хрещатик. Про святковий Львів. Про яскраву Одесу. І сотні здивованих коментарів.
Як же вони живуть у себе вдома без спокійного відчуття, що їм МОЖНА? Можна те, що будь-якому жителю Європи? Щоб до них не причепився поліцейський за плакатик в руці, щоб їм ввічливо відповіли, щоб їм що-небудь не заборонили?

Це може тривати нескінченно – ось це російське НЕ МОЖНА. Клітини, перевірки, навчання, заборони, знищення бізнесу і пенсіонерів, медицини і здатності думати. Діти, онуки – всі вони так і живуть. Так і будуть жити. Не знаючи, як можна жити інакше – по-українськи.

Зізнаюся, в Бога не вірю. Але дякую всім силам в цьому світі, що я українка.